Enerji Tasarruflu Konutlar Artıyor

Enerji Tasarruflu Konutlar Artıyor

Türkiye’de önemli bir etkisi olan iklimlendirme konusunda alınacak önlemlerden olan güneş enerjisi ve diğer yenilenebilir enerjilerin kullanımı artıyor.

Gayrimenkul Geliştirme Akademisi kurucusu Hülya Uğuz, yeni yapılan konutlarda yenilenebilir enerji kullanımının arttığını ifade etti. İnsanların farklılaşmak için öne çıkardıkları enerji tasarruflu konutlar, sadece konutlara alıcı çekmek için değil, daha az fatura ödemek için de oldukça ideal oluyor.

Bunları "Gayrimenkul Geliştirme ve Sürdürülebilirlik, Enerji Etkin Binalar veSürdürülebilir Yerleşme Birimleri” isimleri kitabında toplayan Hülya Uğuz Yedievli, yerleşim birimlerinin ekonomi ve çevre açısından faydalarını vurgulayacak.

Güneş Enerjisinin Kullanımı Yaygınlaşmalı

Türkiye’de var olan güneş enerjisi potansiyelinin doğru bir şekilde kullanıldığı takdirde ciddi bir enerji tasarrufu ortaya çıkaracağını belirten Yedievli, bu enerjiden aktif ve pasif olarak yararlanabileceğini belirtiyor.

Yatırımcılar için de iyi bir kaynak olacağını belirten yazar, ülkemizde ciddi bir enerji potansiyeli olduğunu, bu potansiyeli doğru bir şekilde kullanarak, başarılı çalışmalar elde edilebileceğiniz belirttiği kitabında, birçok kamu yatırımı için de ciddi bir bütçe ortaya çıkacağını belirtti.

Benzer Haberler
Riskli Binalar İçin Dönüşüm

Riskli bina olarak adlandırabileceğimiz 10 milyona yakın bina halen ülkemizde mevcuttur. Buların çoğu 1999 depreminden sonra ortaya çıkmıştır, tahmin edilebileceği gibi çoğunluğu kapsayan İstanbul ili bu depremde en çok zarar görenler arasındadır. Dönü..

Ofis kiraları 3 büyükşehirde artış gösterdi!

       Ofis kiralarındaki artışın en çok görüldüğü şehirler İstanbul, Ankara ve İzmir oldu.       ‘Ofis Kira Endeksi 2017 Üçüncü Çeyrek Sonuçları’ açıklandı. Buna göre 3 b&u..