Mahmutbey-Esenyurt İçin 18 Mayıs'ta Metro Hattı İhalesi Yapılacak

  • Yazar:
  • 07.05.2017
  • 0 YORUM
Mahmutbey-Esenyurt İçin 18 Mayıs'ta Metro Hattı İhalesi Yapılacak

Mahmutbey-Esenyurt Metro Hattı Kontrollük, Mühendislik Ve Danışmanlık Hizmet Alımı için yapılacak olan ihale 18 Mayıs'ta yapılacak. 11 istasyon üzerinden geçecek olan metronun ihalesi için 12 firma tarafından teklif verildi. Metro hattı için yapımı ihalesi 31 Mart'ta yapıldıktan sonra 18 Mayıs'ta hizmet alımı ihalesi yapılması planlanıyor.

Mahmutbey-Esenyurt metro hattı tam olarak 11 istasyondan oluşacak. İki ilçe arasındaki ulaşım süresinin 25 dakikaya inmesi için hazırlanan hat yapım çalışmaları başlatılması için gerekli ihalelerin sonuçlanması gerekiyor. Hazırlanacak olan metro hattı Mahmutbey -Bölge Park -Mehmet Akif -Toplu Konut -Tema -Hastane -Tahtakale -Ispartakule -Bahçeşehir -Esenkent -Ardıçlı -Esenyurt Meydan şeklinde devam edecek.

Metro hattının yapımı için ön yeterlilik çalışmaları ihalesinde 12 firma tarafından teklif verildi. Teklif veren firmalar arasına kazanan firmanın belirlendiği tarihi ve teklif veren firmaların davet edilmesi ile yapılacak açıklama sonucunda sonuç belirlenecek. Firmalardan alınan teklifler henüz inceleme aşamasında olduğundan yapılacak incelemeler sonucunda 18 Mayıs'a kadar sonuçlanması bekleniyor.

Etiketler:
Mahmutbey-Esenyurt, Metro, ihale
Yorum Yap

İstenilen alanları doldurarak haber hakkında yorumunuzu gönderebilirsiniz.

Yorumlar

Bu haber için yapılan 0 yorumu görüntülemektesiniz.