İstanbul’un En Pahalı Semtinde Metrekare Fiyatı 34 Bin TL’yi Geçti

  • Yazar: Yusuf BOZ
  • 03.03.2017
  • 0 YORUM
İstanbul’un En Pahalı Semtinde Metrekare Fiyatı 34 Bin TL’yi Geçti

Hürriyet Emlak Endeksine göre Bebek’te yıllık yüzde 26 ilerleme gösteren yerler metrekare fiyatı 34 bin TL’yi geçmektedir. Levazım semti ise Beşiktaş’ın en yüksek fiyatlı ikinci semti olarak kabul edilmiştir.

Bebek’te Rekor 34 Bin

Hürriyet Emlak Endeksi verilerinde belirtilen yüzde 26’lık artış ile Bebek, ortalama olarak metrekare fiyatı 34 bin 240 TL ile birinci sırayı alarak rekora koşmaktadır. Bu verilere göre konutların aylık olarak kira bedellerinin 100 metrekarelik bir ev için 6 bin 200 TL kadar olduğu belirtilmektedir.

Verilere göre Beşiktaş’ta ortalama olarak metrekare fiyatı 15 TL üzerinde yer almaktadır. 100 metrekarelik kiralık konut fiyatları ise 4 bin 400 TL’dir. Bu değerlerin yanı sıra Arnavutköy, ortalama olarak metrekare fiyatı, 20 bin 841 olarak Beşiktaş’ın en pahalı semtleri arasında yerini almaktadır. Daha sonra ise en pahalı semtler sıralamasında ortalama metrekare fiyatı, 15 bin 912 TL ile Akat gelmektedir.

Bu sıralamalara göre Beşiktaş’ın en hızlı şekilde yükselişe geçen semti ise metrekareye ortalama olarak 26 bin 554 TL ile Levazım gelmektedir.

Etiketler:
Hürriyet Emlak Endeksi, Levazım semti, Bebek
Yorum Yap

İstenilen alanları doldurarak haber hakkında yorumunuzu gönderebilirsiniz.

Yorumlar

Bu haber için yapılan 0 yorumu görüntülemektesiniz.