Galatasaray Adası’na Camii Yapılsın

  • Yazar:
  • 16.06.2017
  • 0 YORUM
Galatasaray Adası’na Camii Yapılsın

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından geçtiğimiz günlerde Mehmet Koçarslan’a ait olduğu tespit edilen birçok yapı ada üzerinde yıkıldı. Bunun üzerine ada üzerinde yapılacak yeni yapıtlar için birçok haber ortaya çıkmaya başladı.

Galatasaray Adası ile ilgili en çarpıcı projeyi sunan ise İstanbul Büyükşehir Belediyesi Bağımsız Meclis Üyesi Hüseyin Avni Sipahi. Adaya camii yapılmasını öneren Sipahi, ‘Tarihimizi ve şanlı geçmişimizi yansıtmak amacıyla adaya camii yapılması gerekiyor. Bununla ilgili teklifimi ve projemi meclise ilettim. İnceleniyor, inşallah güzel bir neticeye kavuşacak’ dedi.

‘Konu Gündemimizde Yok’

Gündemi meşgul eden haber üzerine katıldığı programda açıklamalar yapan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkası Kadir Tokbaş, ‘Galatasaray Adası ile ilgili her geçen gün daha da farklı iddialar ortaya atılıyor. Bende bazı iddialara karşılık şaşkınlığımı gizleyemiyorum. Belediye Başkanı olarak şunu söylemek isterim gündemimizde böyle bir konu yok. Projeleri inceliyoruz. Adayı daha iyi bir noktaya taşımak için girişimlerde bulunacağız. Fakat illa cami yapacağız diye bir durum kesinlikle söz konusu değil’ dedi.

Etiketler:
Galatasaray Adası, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Mehmet Koçarslan,
Yorum Yap

İstenilen alanları doldurarak haber hakkında yorumunuzu gönderebilirsiniz.

Yorumlar

Bu haber için yapılan 0 yorumu görüntülemektesiniz.