Emlak Şebekesi Çökertildi

Emlak Şebekesi Çökertildi

Emlak Şebekesi Çökertildi

İstanbul’da para karşılığı ipotekettikleri konutlara tehditle el koyan 16 kişilik bir çete çökertildi. Yaklaşık 10 milyon lira değerindeki 148 gayrimenkule el koydukları ortaya çıkan örgüt, gazetelere “gayrimenkulleriniz karşılığında nakit verilir” ilanları vererek çok sayıda gayrimenkul sahibini dolandırdılar.

İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü önderliğinde yapılan teknik ve fiziki takip sonucu 6 ayda yakalanan örgüt üyeleri, birçok ilde gazete ilanları vererek, insanlara faizli para verecekleri vaadiyle silah zoruyla evleri üzerlerine devrettikleri anlaşıldı.

Eş Zamanlı Baskınla Yakalandılar

Bağcılar, Başakşehir, Küçükçekmece, Bayrampaşa ve Batman adreslerine yapılan baskında 17 ayrı adreste iki polis memuru, 2 tapu memuru da gözaltına alındı.

16 kişilik ekipten 57 bin 500 TL nakit, 7 ruhsatsız silah, 1 pompalı tüfek ve çok sayıda mermi ele geçirildi. Ayrıca 20 otomobil, 5 senet ve 10 milyon değerinde 148 gayrimenkul tapusuna da el kondu.

Emlak çetesi üyesi 12 kişi adliyeye sevk edildi ve tüm mal varlıklarına el konulan şüphelilerden çete liderinin de bir kadına cinsel istismarda bulunduğu ortaya çıktı.

Benzer Haberler
Türkuaz Kart Ev Alan Yabancıları Vatandaş Yapıyor

Türkiye’den belli bir fiyatla ev alacak olan yabancılar için önemli bir duyuru yapıldı. Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, çalışma ve eğitim şartı ile Turkuaz Kart uygulaması aracılığıyla oturma izni verilebileceğini açıkladı. Bakan Özha..

Caroline Koç Riva’da 29 Milyon Dolarlık Golf Sahası Kuracak

Geçtiğimiz yıllarda hayatını kaybeden Koç Holding yönetim kurulu başkanı Mustafa Koç’un vefatından sonra yapmayı planlayıp yapamadığı hayallerini eşi Caroline ve kızları birer birer gerçekleştiriyor. Mustafa Koç’un birinci ölüm yıl dö..