Emlak Konut Kentsel Dönüşüme Hız Kesmeden Devam Ediyor

  • Yazar: Serhad AKILLI
  • 19.08.2017
  • 827 OKUNMA
  • 0 YORUM
Emlak Konut Kentsel Dönüşüme Hız Kesmeden Devam Ediyor

Türkiye'de kentsel dönüşüm 2012 yılından bu yana devam ediyor. Emlak Konut da bu kapsamdaki çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

Yüzyılın felaketi olarak tarihe geçen 17 Ağustos Marmara depremiyle binlerce kişi hayatını kaybederken, mal ve kayıpları ve hasarlar da büyüktü.

Riskli Alanlarda Çalışıyoruz

Emlak Konut Genel Müdürü Murat Kurum, kentsel dönüşüm kapsamında yerel idareler tarafından riskli görülen alanlarda çalıştıklarını ifade etti. Amaçlarının hızlı bir şekilde dönüşümü sağlamak olduğunu söyleyen Kurum, kent ölçeğinde bütünsel dönüşümü hedeflediklerini söyledi. Bu konuda gerekli yasal düzenlemelerin de yapıldığını beyan eden Kurum, çalışmalara süratle devam edeceklerini aktardı.

Kentsel ve sosyal dönüşüm 

Kentsel dönüşüm çalışmalarının yalnızca binaların yeniden inşa edilmesi değil, sosyal yaşam standartlarını olumlu yönde etkileyen bir unsur olduğunu söyleyen Kurum, bu yüzden kentsel dönüşümün aynı zamanda sosyal bir olgu olduğuna değindi. Dönüşüm çalışmalarının yalnızca yapı bazında değil, vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik olduğunu söyleyen Kurum, projelerin okul, cami, kreş, park, bahçe ve meydanlar ile bir bütün olduğunu söyledi.

Etiketler:
Türkiye, kentsel dönüşüm, Emlak Konut
Yorum Yap

İstenilen alanları doldurarak haber hakkında yorumunuzu gönderebilirsiniz.

Yorumlar

Bu haber için yapılan 0 yorumu görüntülemektesiniz.