Emlak Konut GYO’dan 3.8 Milyarlık Satış

  • Yazar: Serhad AKILLI
  • 11.07.2017
  • 525 OKUNMA
  • 0 YORUM
Emlak Konut GYO’dan 3.8 Milyarlık Satış

Emlak Konut GYO satış rekorları kırmaya devam ediyor. Yarıyılı rekor satış ile kapatmayı başardı. Murat Kurum, 6 aylık kısa bir zaman dönemi içerisinde 3.8 milyar lira satış yaptıklarını belirtti. Yıl sonunda ise hedeflenen rakamın aşılabileceği söyledi.

Emlak Konut GYO, Türkiye’nin en büyük gayrimenkul yatırım ortaklığıdır. Şirket tarafından birçok proje geliştirilmektedir. Bu projeler ile birlikte 613 bin 535 metrekarelik bir alanın satışı gerçekleştirildi. Toplamda ise 3 bin 528 bağımsız bölüm, 3 milyar 853 milyon değerine satıldı. Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, “İlk 6 aylık satış değerleri beklentilerimizi şu an için karşıladı” şeklinde açıklamalarda bulundu.

9 Milyar Liralık İhale

Haziran ayının bitiminden önce 9 milyar lira değerine sahip 5 dev proje oluşturduklarına belirten Kurum, “2017 yılının ikinci çeyreği ile birlikte projelerin piyasa üzerindeki olumlu etkisi, yoğun gayrimenkul ihaleleri ve rakamları Emlak Konut GYO’ya olan güveni işaret etmektedir” dedi. Ayrıca Murat Kurum, “Türkiye’nin kalkınması ve büyümesinde büyük bir rol oynayan Emlak Konut GYO olarak sürekli olarak gelişen vizyonumuz ile birlikte Türkiye’nin daha güçlü olması için çalışıyoruz” dedi.
Etiketler:
Emlak Konut GYO, Murat Kurum, gayrimenkul yatırım ortaklığı
Yorum Yap

İstenilen alanları doldurarak haber hakkında yorumunuzu gönderebilirsiniz.

Yorumlar

Bu haber için yapılan 0 yorumu görüntülemektesiniz.