İşte Yabancıların KDV'siz Konut Alma Şartları!

  • Yazar: Serhad AKILLI
  • 01.04.2017
  • 1138 OKUNMA
  • 0 YORUM
İşte Yabancıların KDV'siz Konut Alma Şartları!

Yabancılar ve gurbetçiler için 1 Nisan itibariyle Türkiye’den KDV olmadan konut alımı başlayacak. Konut almak isteyenler için bazı şartlar gerekli olacak. Yabancılar için KDV olmadan konut alma koşulları...

Özellikle inşaat sektörünü canlandırmak için yapılan düzenlemeyle KDV muafiyet uygulaması başlıyor. Türkiye'de artık yabancılar ve gurbetçiler KDV ödemek zorunda kalmadan konut alabilecek.

Yapılan düzenlemeye göre daha önceden yapılmış olan sözleşmelerin tapuda tescil edilmemiş olması durumunda 1 Nisan 2017 tarihi ile tescil edilmeleri durumunda aynı şekilde KDV’den muaf sayılacaklar.

KDV Muafiyet Uygulaması Başlıyor!

Yapılan düzenlemeyle konuklar için geçerli olan KDV muafiyeti aynı zamanda işyerleri için de geçerli sayılacak. 1 Nisan’dan önce yapılmış olan alımlarda KDV ödemesi gerekli olacak. Yapılan düzenleme de gurbetçiler için altı ay şartı bulunmakta. Yabancılar İçin altı aydan uzun süre yurtdışında yaşayan gurbetçilere KDV olmadan konut alma imkanı doğuyor. Altı aydan daha az süre yurtdışında olanlar bu düzenlemeden yararlanma imkanına sahip olamayacakları için konut alımlarında KDV ödemeleri gerekecek.

Etiketler:
KDV, muafiyet, inşaat
Yorum Yap

İstenilen alanları doldurarak haber hakkında yorumunuzu gönderebilirsiniz.

Yorumlar

Bu haber için yapılan 0 yorumu görüntülemektesiniz.