Çiftçilerin Beklediği Müjde Geldi!

  • Yazar: Serhad AKILLI
  • 16.06.2017
  • 183 OKUNMA
  • 0 YORUM
Çiftçilerin Beklediği Müjde Geldi!

Türkiye’de sürekli olarak gelişmeye ve büyümeye devam eden tarım sektörü içerisinde faaliyetlerine devam eden çiftçilerin maddi anlamda sarsılmaması için çiftçilere özel banka kredisi sistemi oluşturuldu. Geçmiş dönemlerde çiftçiler bankadan kredi çekebilmek için taşınmaz mallarını göstermek zorundaydı. Fakat bu durum tamamen sil baştan değiştirildi.

Çiftçi kredisi için başvuru yaparken bankaya taşınmaz mallarınızdan göstermeniz gerekmektedir. Genel olarak ev, tarla gibi malları göstererek bankadan istediğiniz meblağı çekebiliyordunuz. Fakat birçok kişi işlerini bu koşul yüzünden büyütememekteydi. Yapılan çalışmalar ile birlikte artık çiftçi taşınmaz olan malların yerine taşınabilir olan mallarını istediği takdirde bankaya karşılık teminat olarak gösterebilecek.

Çiftçiler Hasılatı Rehin Gösterebilecek

Çiftçiler hasılat zamanını beklemeden bankaya giderek hasılatı rehin gösterebilir. Bu düzenleme ile birlikte artık tarlarınızda ki hasılata karşılık kredi çekebilirsiniz. Tabiki sadece gösterilen mallar konusunda değişimler oldu. Faiz veya farklı durumlar ile ilgili çalışmaların önümüzde ki günlerde tamamlanması hedefleniyor. Çiftçi kredisi çekmek için artık taşınmaz mallarınızın olması zorunluluğu böylece tamamen ortadan kalktı.

Etiketler:
tarım sektörü, banka kredisi, teminat
Yorum Yap

İstenilen alanları doldurarak haber hakkında yorumunuzu gönderebilirsiniz.

Yorumlar

Bu haber için yapılan 0 yorumu görüntülemektesiniz.