object(stdClass)#36 (16) { ["id"]=> string(4) "1879" ["title"]=> string(60) "Eminönü-Alibeyköy tramvay hattı açılışı belli oldu!" ["slug"]=> string(50) "eminonu-alibeykoy-tramvay-hatti-acilisi-belli-oldu" ["description"]=> string(106) "İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, yapılmakta olan projeler hakkında bilgi verdi." ["keywords"]=> string(44) "Mevlüt Uysal, Alibeyköy-Eminönü, tramvay" ["content"]=> string(1717) "

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, yapılmakta olan projeler hakkında bilgi verdi. Ulaşımı bir nebze olsun rahatlatacak olan Alibeyköy-Eminönü tramvay hattının açılışı olarak da 2018 olduğunu söyledi.

Eminönü-Eyüpsultan-Alibeyköy tramvay hattının ihale işlemleri bitti ve çalışmalar kısa süre içerisinde başlayacak. İBB Belediye Başkanı Mevlüt Uysal bu konu hakkında Eyüpsultan Belediyesi’ne yapmış olduğu ziyarette dile getirdi. Hattın bitiş tarihini merak edenler için 2018’in sonuna kadar tamamlanması planlandığını belirtti.

Eyüp Sultan Hazretlerine ve Eyüp Cami’ne büyük ziyaretlerin yapıldığını belirten Uysal, bu tramvay hattı ile birlikte ziyarete gelen kişiler içinde çok rahat bir ulaşım olacağını söyledi. Hem oradaki kalabalık trafiği hem de ulaşımı çok rahatlatacak bir proje olduğunun altını çizdi.

Eyüpsultan, Alibeyköy’deki yaşanan sıkışıklıkları ve trafiği de çözmek için çalıştıklarını söyleyen Uysal, Eyüp meydanını tarihi yapısını bozmadan düzenlenmeler yapılması için çalıştıklarını söyledi. Ayrıca, Alibeyköy’de yaşanan trafik için tünel planladıklarını belirtti.

Eminönü-Eyüpsultan-Alibeyköy tramvay hattı 14 istasyondan oluşacak. Bu hatla beraber Eminönü-Alibeyköy arası 15 dakikaya inmesi planlanıyor.

" ["created_at"]=> string(19) "2017-11-11 11:09:39" ["created_by"]=> string(2) "17" ["category"]=> string(1) "7" ["image"]=> string(58) "https://gayrimenkulprojeleri.net/uploads/5a06b0024a10e.jpg" ["status"]=> string(1) "1" ["manset"]=> string(1) "0" ["sondakika"]=> string(1) "0" ["secili"]=> string(1) "0" ["gozat"]=> string(1) "0" ["hit"]=> string(3) "634" }