Eminönü-Alibeyköy tramvay hattı açılışı belli oldu!

Eminönü-Alibeyköy tramvay hattı açılışı belli oldu!

       İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, yapılmakta olan projeler hakkında bilgi verdi. Ulaşımı bir nebze olsun rahatlatacak olan Alibeyköy-Eminönü tramvay hattının açılışı olarak da 2018 olduğunu söyledi.

       Eminönü-Eyüpsultan-Alibeyköy tramvay hattının ihale işlemleri bitti ve çalışmalar kısa süre içerisinde başlayacak. İBB Belediye Başkanı Mevlüt Uysal bu konu hakkında Eyüpsultan Belediyesi’ne yapmış olduğu ziyarette dile getirdi. Hattın bitiş tarihini merak edenler için 2018’in sonuna kadar tamamlanması planlandığını belirtti.

       Eyüp Sultan Hazretlerine ve Eyüp Cami’ne büyük ziyaretlerin yapıldığını belirten Uysal, bu tramvay hattı ile birlikte ziyarete gelen kişiler içinde çok rahat bir ulaşım olacağını söyledi. Hem oradaki kalabalık trafiği hem de ulaşımı çok rahatlatacak bir proje olduğunun altını çizdi.

       Eyüpsultan, Alibeyköy’deki yaşanan sıkışıklıkları ve trafiği de çözmek için çalıştıklarını söyleyen Uysal, Eyüp meydanını tarihi yapısını bozmadan düzenlenmeler yapılması için çalıştıklarını söyledi. Ayrıca, Alibeyköy’de yaşanan trafik için tünel planladıklarını belirtti.

       Eminönü-Eyüpsultan-Alibeyköy tramvay hattı 14 istasyondan oluşacak. Bu hatla beraber Eminönü-Alibeyköy arası 15 dakikaya inmesi planlanıyor.

Benzer Haberler
Rekor Kuveyt Türk'ten Geldi

Katılım bankacılığının önemli sembollerinden olmayı başaran Kuveyt Türk, en yüksek tutarlı kira sertifikası ihracıyla kendi rekorunu egale etmiş oldu.Kuveyt Türk geçtiğimiz günlerde kendi rekorunu kırmayı başardı. Genel Müdür Ufuk Uyan konu ile ilgili olarak..

İran Bağlantılı Gökdelene ABD El Koyabilir

New York'ta İran bağlantılı gökdelene İran tarafından kontrol edildiği gerekçesiyle ABD'nin el koyabileceği haberi alındı. 36 katlı olan gökdelenle ilgili alınan karar terör bağlantılı el koyma işlemlerinde en büyük olanı olarak tarihe geçebilir.Milyonl..