Dubai’den 3 Milyar Dolarlık İnşaat İhalesi

Dubai’den 3 Milyar Dolarlık İnşaat İhalesi

Dubai’den 3 Milyar Dolarlık İnşaat İhalesi

Dubai Expo 2020 Dünya Fuarı için 3 milyar dolar değerinde inşaat ihalesi açacağını duyurdu. Ekim 2020’den önce 47 inşaat ihalesinin büyük bir kısmının tamamlanacağı belirtildi.

İhalede halka açık alanlar, otoparklar ve katılımcı ülkelerin pavyonları inşaat faaliyetleri için sunulacak. HSBC özel sektör de dahil olmak üzere fuar harcamalarının 18.3 milyar dolar olacağını bildirdi. 6 ay açık kalacak olan Expo için 25 milyon ziyaretçinin geleceği tahmin edildi.

Metro Hattı Genişleyecek

Dubaide binlerce yatak kapasiteli oteller inşa edilecek ve metro hattının da genişletileceği belirtildi.

Türkiye inşaat sektörü için de önemli olan bu ihalelere birçok Türk firması da başvuracak ve giderlerin hükümet garantili menkul kıymet satışı ile başka ülkelerdeki ihracat kredisi kurumlarından sağlanacak kredilerin oluşturacağı bir havuzdan sağlanacak.

Milyarlarca dolar bütçeyi 2020 için ayıran Dubai’de şimdiden birçok konuda başarılı inşaat ve turistik çalışmalara başlanacağı belirtildi. Fuar 6 ay boyunca açık kalacak ve milyonlarca ziyaretçi çekeceği için 47 inşaat ihalesi önümüzdeki günlerde açılacak.

Benzer Haberler
Depozitodan Kesinti Yapılacak Hasarlar Nelerdir?

Ev kiralayanlar ilk aşamada ödedikleri depozito, evin herhangi bir zarar görmesi halinde harcayabileceği gibi zarar verilmemesi durumunda geri ödenir. Bu durumda konutlarda kullanım sırasında oluşan yıpranmalarda bilinçli veya bilinçsiz olarak kalıcı zararlar oluşması ar..

Esenyurt’ta 40 Bin 436 Konut Satıldı!

Türkiye istatistik kurumu tarafından alınan verilere göre Türkiye’nin en çok konut satışı yapılan bölgesi 40 bin 436 konut ile Esenyurt oldu. 2016 yılına dair konut satışındaki toplanan verilerin açıklanması ile Esenyurt sıralamada ilk sırayı aldı.Ankara'd..