Doğru Semte Yatırım Yapan Kar Edecek

Doğru Semte Yatırım Yapan Kar Edecek

Her dönem en iyi kar getiren yatırım olan konut sektöründe özellikle İstanbul gibi büyükşehirlerde alım yapan kazançlı çıkıyor.

Birçok kişinin konut satın almak için tercih ettiği İstanbul’da en değerli arsalar, Avrupa Yakasında yer alıyor. Avrupa Yakasında en yüksek fiyatlar ise metrekaresi 15 bin liraya yaklaşan Beşiktaş ilçesinde yer alıyor.

Bunun en büyük nedeni, arsa sayısının azlığı ve yeni yapılan konutların kentsel dönüşüm desteğiyle düzenlenmesi olurken, metrekaresi 3 bin 500 liraya da konut bulunabiliyor. Bazı dönemlerde değer kaybeden ilçelere yatırım yapanlar, kısa vadede karlı çıkabiliyor.

İstanbul Dışı Yükselişte Olan İller

İstanbul’dan sonra konut fiyatlarının yükseldiği bölgelerden olan Kocaeli, İzmir ve Bursa da İstanbul’dan umduğunu bulamayanlar için tercih edilebilir.

Fiyatı düşen ilçelerden olan Çatalca, Sultanbeyli ve Adalar yatırımcılar için oldukça ideal görünürken İstanbul’da metrekare fiyatı artan ilçeler ise Silivri, Eyüp ve Beyoğlu oldu. Yatırımcının kısa sürede geri dönüş alacağı ilçeler ise, 12 yılla Bağcılar, 14’er yılla Sancaktepe ve Bayrampaşa oldu.  

Benzer Haberler
Ege'nin Eski Taş Evleri Altın Değerinde

Gayrimenkul ilgisinin İzmir'İn deniz kıyısı köylerine kayması bu köylerdeki kötü durumdaki evlerin bile 300 bin lira ile 750 bin lira arasında satışa sunulmasına sebep oldu.İnsanlar son zamanlarda büyük şehirlerin stresinden kaçarak emekliliklerini sakin Ege ..

İzmirlilere Marmaray Müjdesi!

Referanduma sayılı günler kala maratona hız kesmeden devam eden Başbakan Binali Yıldırım, İzmir'de 1 günde 3 programa birden katıldı ve İzmir için büyük yatırım hamlesini açıkladı. Başbakan Binali Yıldırım, İzmir Alsancak Atatürk Voleybol Salonu'nda d&u..