Dar Gelirliye Kiralık Sosyal Konut İmkanı

Dar Gelirliye Kiralık Sosyal Konut İmkanı

Nüfus artışının hızla devam ettiği Türkiye de konut fiyatlarının da aynı oranda hızla artması ev sahibi olmak isteyen dar gelirlilerin sorun yaşamasına neden oluyor. Alınan yeni karar ile dar gelirli vatandaşlar için sosyal kiralık konut yapımına başlanacak. 2017 yılında konutiçin artan talepleri karşılamak adına farklı projeler ile tedbirler alınacak.

Özellikle dar gelirlivatandaşların konut ihtiyacını karşılamak amacı ile hazırlanan ‘sosyal konut’ sayesinde taleplerin büyük ölçüde karşılanması planlanıyor. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve TOKİtarafından yürütülen destek projesi sayesinde bu taleplerin karşılanması için hazırlanan yeni proje ile çözüm bulunması amaçlanıyor.

Dar Gelirliler İçin Konut Desteği

Son dönemlerde artmaya devam eden konut ihtiyaçlarını karşılamak adına her geçen gün farklı projeler ve fikirler ile çalışmalara devam ediliyor. Bu noktada özellikle dar gelirli vatandaşların ev sahibi olması için hazırlanan sosyal konut desteği daha etkili bir çözüm seçeneği sunarak maddi durumu elverişli olmayan vatandaşların yüzünü güldürecek.

Benzer Haberler
Boşaltılacak Askeri Alanların Taşınma Maliyeti Hesaplanıyor!

15 Temmuz darbe girişiminin ardından boşaltılması yönünde karar verilen askeri alanlar için Milli Savunma Bakanı Fikri Işık açıklama yaptı. Yapılacak olan boşaltma işlemi için askeri alanlarda taşıma işlemlerindeki maliyetlerin hesaplandığı belirtildi. Işık tarafından ..

Bakan Canikli 'Kuleli Askeri Lisesi' arazisi açıklaması

          Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli, Kuleli Asker Lisesi’nin son durumu ile ilgili bilgiler verdi.          Kuleli Askeri Lisesi’nin arazisi ile ilgili önerge sunan TBMM Başkanvekili Akif Hamzaçebi şu soruları sord..