Dar gelirlilere ev sahibi olma fırsatı!

Dar gelirlilere ev sahibi olma fırsatı!

       Bankacılık Düzenlenme ve Denetleme Kurulu (BDDK), ev sahibi olmak isteyen dar gelirli vatandaşlar için yeni yollar geliştiriyor.

       BDDK Başkanı Mehmet Ali Akben, dar gelirli aileler için yeni projelerin yapılmaya başlandığını söyledi. Avrupa’da yapılan ‘Yapı Tasarruf Sandığı’ sisteminin Türkiye’de de kurulmasını sağlayacaklarını söyledi.

       Dar gelirliler için getirilecek olan ‘Yapı Tasarruf Sandığı’ gibi benzer bir proje ile para biriktirerek ev sahibi olmalarını ve tasarruf imkanı sunacak. BDDK Başkanı Mehmet Ali Akben, ülkemizde para biriktirmeye yönelik birtakım mekanizmaların olduğunu bunlarla beraber ortak bir çalışma ile sistemi yapacaklarını söyledi.

       Akben, mevduat ve katılım fonlarının ise 1,6 trilyon TL düzeyinde olduğunu belirtti. Konu ile ilgili şunları söyledi: “Aynı dönemde sektörün toplam aktif büyüklüğü 3,1 trilyon TL ulaşmıştır. Aynı dönemde kredi mevduat oranının TL olarak yüzde 150,9’a yabancı para olarak yüzde 76,8’e, toplamda ise yüzde118,4’e çıkması etkin kaynak kullanımının göstergesi ve finansal derinleşmenin artması olarak değerlendirilmektedir.” dedi.

Benzer Haberler
Vize Antik Kenti Yıkılıyor

Kırklareli’nde yer alan ve Trakya Bölgesi’nin tek amfi tiyatrosu özelliğine sahip Vize Antik Kenti’ndeki antik tiyatro yıkımlarla gündemde. Tiyatro, 1995 yılında keşfedildi ve Efes Harabeleri ile eş değer tutuluyor. 2014 yılında kamulaştırma kararı çıkan b&oum..

SotCA 2017 Başvuruları

Hürriyet ve Lineadecor ortaklığında yürütülen Sign of The City Awards 2017 (SotCA) için başvurular 19 haziran tarihi itibari ile başladı. www.signofthecity.com adresinden başvurular yapılabilecek. Bu yıl 4.düzenlenen bu yarışmada yeni kategoriler de yer alacak. 3 aşam..