object(stdClass)#36 (16) { ["id"]=> string(4) "1874" ["title"]=> string(58) "CNR Emlak Zirvesi ve Fuarı basın toplantısı yapıldı." ["slug"]=> string(52) "cnr-emlak-zirvesi-ve-fuari-basin-toplantisi-yapildi-" ["description"]=> string(199) "CNR Emlak Zirvesi ve Fuarı öncesi Hacı Ali Taylan, Cem Şenel, Kerim Alain Bertrand, Oya Zingal ve Oğuz Kösebay programın tanıtımı ve zirve öncesi basın toplantısında bilgiler verdiler." ["keywords"]=> string(66) "CNR Emlak Zirvesi ve Fuarı, Yeşilköy CNR Expo, Mehmet Özhaseki" ["content"]=> string(4525) "

CNR Emlak Zirvesi ve Fuarı öncesi Hacı Ali Taylan, Cem Şenel,  Kerim Alain Bertrand, Oya Zingal ve Oğuz Kösebay programın tanıtımı ve zirve öncesi basın toplantısında bilgiler verdiler. 23 Kasım’da başlayacak olan CNR Emlak Zirvesi ve Fuarı 25 ülkeden 500 yabancı katılımcı, toplamda 1200 katılımcı yer alacak. ‘Şimdi Türkiye’ye Yatırım Zamanı’ sloganı ile 30 konuşmacı sahne alacak.

Çok sayıda uluslararası firmaya sahiplik yapacak olan CNR Emlak Fuarı, Remax Portugal, TIMC, Casablanca Mediaçao, Imobiliaria, America Eb5 Visa Lle gibi firmalar katılacak.

23-26 Kasım tarihlerinde gerçekleşecek olan CNR Emlak Zirvesi ve Fuarı Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile TOKİ’nin desteleriyle olacaktır. Yeşilköy CNR Expo’da gerçekleşecek.

Programın açılış konuşmasını Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki yapacak. Ayrıca, TOKİ Başkanı M. Ergün Turan, Türkiye Müteahhitler Birliği Başkanı Mithat Yenigün,  Konutder Başkanı Altan Elmas, Türkiye Varlık Fonu Başkanı Himmet Karadağ, Dr. Can Fuat Gürlesel, Hacı Ali Taylan, Nazm, Durbakayım, Prof. Dr. Kerem Alkin, Vedad Gürgen, Mesut Pektaş, Hüseyin Oflaz, Kerim Alain Bertnard, gibi birçok konuşmacı yer alacak.

Zirve Fuar ile ilgili bilgi veren TEMFED Başkanı Hacı Ali Taylan, “Bundan önce ülkemize yatırımcı gelmez iken şuan geliyor. Sektör iyi gitmeye başladı.” dedi. Daha sonra söz sırası CNR Holding Genel Koordinatörü Cem Şenel şunları dile getirdi, “Türkiye’nin ilk ve tek emlak zirvesi. Bu yıl 5. gerçekleşecek ve 50’nin üzerinde katılımcı olacak. Bunların arasında Ukrayna, Azerbaycan, Gürcistan,  Afganistan, Pakistan gibi yeni katılımcılar olacak. Bu ülkeler seçilirken anket yapılıyor. Hangi ülkeyi görmek istediklerini katılımcılar belirliyor.” dedi.

Bu zirve ve fuarda Türkiye’ye yönelik yatırımları, nasıl yabancı yatırımcı gelmesi gerektiğini, gayrimenkul ve emlak sektörünün geleceği konuşulacak. Bu konu hakkında REIDIN CEO’su Kerim Alain Bertnard, “Haziaran ayında normalde alımın en düşük olduğu aydır. Fakat bu sene bayram tatili sebebiyle en yüksek alım gerçekleşti. Yatırımın geri dönüşü Dubai’de 14 yıl iken Türkiye’de bu iyi değil. Ayrıca Dubai’deki fuarda yabancı yatırımcı Türkiye’yi kötülemiyor sadece beklemesi gerektiğini dile getiriyor. Çünkü Türkiye’nin gelecek ekonomi ve siyasi durumun ne getireceği net olmadığı için.” dedi. Aynı şekilde Mresco Genel Müdürü Oya Zingal, “Türkiye’ye neden yatırım yapılacağını, yabancı yatırımcı nelere dikkat etmesi gerektiğini zirvede açıklayacağız.” dedi.

CNR Emlak Zirvesi’nin bu seneki süpriz konuşmacısı ise yeşil binalar üzerime 14 kitap yazmış, 100’ün üzerinde konferans vermiş, LEED sisteinde yaklaşık 4000 inşaat sektöründe hizmet veren ‘God Father of Green’ (Yeşilin Babası) lakaplı Jerry Yudelson olacak. Yudelson, yeşil bir dünya nasıl olacak, teknoloji trendleri sürdürülebilir şehirciliğe uygulanma aşamalarını anlatacak. Bunun için yeşil bir yaşam için atılacak 5 adımı açıklayacak. Toplantıda konu ile ilgili olarak Omurga Capital Partners Genel Müdürü Oğuz Kösebay, “Zirvede yeşil binaları konuşacağız. 10 yıl önce olmayan yeşil binalar, şimdi oluşmaya başladı. Bunlara yatırım yapan Fonlar gözüküyor.” dedi.

CNR Emlak Fuarı’nda yatırımın yanında konut satışları da olacak. Yüzlerce projeyi rahatça inceleyip karşılaştırabilecek. Fuarda yatırım yapmak için Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü standına gidip işlen başlatılabilir ve Bankalar Caddesi’nin standında da kredi bilgileri alabilirler. CNR Emlak Zirvesi ve Fuarı 23 Kasım’da CNR Expo Yeşilköy’de.


" ["created_at"]=> string(19) "2017-11-10 12:58:08" ["created_by"]=> string(2) "17" ["category"]=> string(1) "7" ["image"]=> string(58) "https://gayrimenkulprojeleri.net/uploads/5a05783021ed3.jpg" ["status"]=> string(1) "1" ["manset"]=> string(1) "0" ["sondakika"]=> string(1) "0" ["secili"]=> string(1) "0" ["gozat"]=> string(1) "0" ["hit"]=> string(3) "545" }