Bilecik’te de TOKİ Kuyrukları Uzadı

Bilecik’te de TOKİ Kuyrukları Uzadı

Bilecik’te de TOKİ Kuyrukları Uzadı

Bilecik Bozüyük ilçesinde Başbakanlık Toplu Konut İdaresi tarafından alt gelir grubu için yapılan dairelerden 14’ü kurasız ve başvuru önceliğine göre satışa sunulacak.

Alt gelir grubu konutlar için 28 Ocaktan beri bekleyen vatandaşlar nöbetlerini sürdürüyor. Vatandaşlar gece gündüz dönüşümlü olarak Bilecik TOKİ bekleyişlerini sürdürüyorlar. Olumsuz hava şartlarına aldırış etmeden beklediklerini belirten vatandaşlar, bir daha bu tür bir fırsat yakalayamayacaklarını belirtti.

“Eksi 10 Derece Bile Olsa Bekleyeceğiz”

Konut sahibi olmak isteyen vatandaşlar, havanın -10 derece olmasının bile bekleyişlerini engellemeyeceklerini belirtti.

Özellikle konut peşinatlarını biriktirme imkanlarının bulunmadığını belirten vatandaşlar, termosla çay getirdikleri alanda birçok dostluk da edinmişler. Sıranın en başında bulunan bir vatandaş “hava soğuk ama olsun -10 derece bile olsa bekleyişimizi sürdüreceğiz.” dedi. Ailece tüm aile üyelerinin dönüşümlü olarak sırada beklediğini ifade eden vatandaşlar ev sahibi olmak için tek fırsatın bu olduğunu belirttiler.

Birçok kişinin daha sırada bekliyor olması sadece 14 kişiye nasip olacak bu evlerde kim oturma şansı yaşayacak belli değil.

Benzer Haberler
Antrepolardan İlham Alan Konut Blokları Tamamlandı

Kopenhag limanı ve çevresine 300 yıllık geçmişi mimari çizgiler eşliğinde geliştiren Danimarkalı COBE ve Vilhelm Lauritzen Architects firmaları tarihi konutları modern bir düzlem üzerinde tamamladır. Şehri ve liman çevresini geçmiş tarihe götüre..

Emlakçılıkta yeni düzenleme

      Emlak sektöründe yeni bir yasalaşma söz konusu. Artık karışıklığı giderebilmek için emlakçılara verilen komisyonlar yasa ile birlikte son bulacak.       Emlakçıların ev kiralayacak veya alacak olanlardan aldığı fahiş fiyat..