Başakşehir’in En Büyük Projesi Sektöre Moral Verdi

Başakşehir’in En Büyük Projesi Sektöre Moral Verdi

3. İstanbul projesi lansmana çıkmadan yoğun bir talep ve ilgiyle karşılaştı. 26 Kasım’da açılan ilk satış ofisinde ziyaretçi akınına uğradı. Birçok kişinin  hayran kaldığı proje, yeni bir yaşam alanı oluşturdu.

İlk etapta satışa sunulan tüm konutların kısa sürede satıldığı 3.İstanbul 6 Aralık tarihinde ikinci etabı satışa çıkarttı. Doların 3,5 TL bandını zorladığı dönemdeki satışlarıyla güven tazeleyen gayrimenkul sektörünün parlayan yıldızı olan proje, kısa sürede herkes tarafından bilinmeye başladı. Kısa sürede tükenen etaplar için ön talep toplanıyor ve 2+1 ve 5+1 daire seçenekleri tercih edilebiliyor.

3.Köprüve 3.Havalimanı gibi projelerin değer kazandırdığı bölgenin kaderini değiştiren proje, aynı zamanda süper ligde büyük bir başarı elde eden Başakşehir takımının sponsor olduğu proje, oldukça özgün ve özel bir proje olarak ortaya çıktı.

Proje 330 Bin Metrekarelik Alanın İçinde

3. İstanbul Projesi 330 bin metrekarelik bir alanın içinde bulunan 3 konut etabı, home office blokları, rezidans ve cadde mağazaları ile 2+1’den 5+1’e uzanan farklı boyutlardaki 1252 dairesi ve sosyal alanları yaşam alanını da kaliteli bir hale getiriyor.

3 ayrı tesisinde devasa yeşil alanıyla şehrin içinde doğayı sunan 3.İstanbul, playstation odasından SPA merkezlerine kadar her açıdan zengin olanaklar sunuyor. İstanbul’a alternatif bir hayat projesi sunan projede, ulaşım araçlarına ulaşım konusunda da oldukça merkezi bir lokasyon söz konusu oluyor.

İlk etabın tamamının lansman öncesi satıldığını ifade eden Ömer Saylık, ilk günde 1500 talep alındığını ve dairelerin tamamının satıldığını belirtirken, 3.İstanbulprojesi son etabın ne zaman satışa sunulacağı merakla bekleniyor.

2023 Hedeflerine Taşıyacak Proje

Her türlü ihtiyacın düşünülerek eksiksiz bir yaşam alanının tasarlandığı projede, önceden bomboş bir arazi olan Başakşehir’in şimdi ise en başarılı kentleşme örneklerinden biri haline geldiğini belirtti.

KİPTAŞ ile başlayan Başakşehir’in kuruluş öyküsünün TOKİ ve diğer konut projeleriyle zenginleştiğini ifade eden belediye başkanı Mevlüt Uysal’ın belirttiği gibi, doğru adımlar atılarak 3.İstanbul gibi devasa projeler ortaya çıktı.

İyi belediyeciliğin, etkisi olan bu durumun birçok bölgeye örnek olması, 3.köprü, 3.havalimanı gibi birçok ulaşım imkanına daha rahat bir şekilde ulaşılması bölgenin daha fazla merkezileşmesini sağlayacak.

4 Büyük Kuruluşun Eseri 3. İstanbul Bir Gerçeğin Hikayesi

ASAF İş Ortaklığı çatısı altında 4 önemli kuruluşun deneyim ve bilgilerini birleştirerek imza attığı 3.İstanbul Projesine, güç birliğinin eseri olarak bakılıyor.

Taksim meydanının iki katı büyüklüğündeki alanda sosyal buluşma merkezi yaratılan projede, ulaşım araçlarına da kolay bir şekilde erişim mümkün oluyor. Sağlık kurumları konusunda da öncü yatırımların yapıldığı bölgede mini bir kent kurulmuş.

Fuzul Grup, Seha Yapı, Adese, Al ZamilGayrimenkul gibi sektörel açıdan deneyimli kurumların elinin değmişliği, Başakşahir’in en büyük projesi olan bu oluşumu daha güvenilir kılıyor. Milyonlarca nüfusu olan İstanbul’da sadece Türkler değil, farklı milletten olan kişiler de yatırım amaçlı olarak ev satın alıyor.

Yabancı yatırımcının da en büyük hedefi olan bu tür yatırımlar Başakşehir’de odaklandığından kalabalık aileler için ihtiyaç duyulan geniş konutlara da bu projeler sayesinde sahip olunabiliyor.

Benzer Haberler
İstanbul’un İlk Havarayına İkinci İhale Yapılacak

İstanbul’un ilk havaray projesi Sefaköy-Halkalı-Başakşehir Havaray Hattı projesinin iki ayrı proje ile çakışması üzerine maliyetler değişti ve proje revize edilerek yeniden ihaleye çıkarılacak. İlk ihaleyi en düşük teklifi veren Alarko Holding almıştı.Alarko H..

15 Temmuz Şehitler Köprüsünde Trafik Yoğunluğu Gerginliği

15 Temmuz Köprüsünde yapılan çalışmalardan dolayı yaşanan trafik yoğunluğu üzerine vatandaşlardan tepki geldi. Fatih Sultan Mehmet köprüsünde yapılan serbest geçiş sistemi çalışmalarının ardından sıra 15 Temmuz Şehitler Köprüs&uu..