Avukatlardan Gayrimenkul Alım Satımında Vekalet Uyarısı

Avukatlardan Gayrimenkul Alım Satımında Vekalet Uyarısı

İzmir Barosu avukatları, vatandaşların yapılacak olan gayrimenkul alım ve satım işlemlerinde dikkatli olması için uyardı. Alım ve satım işlemleri içinvekaletlerin mutlaka uzman avukat gözetimi ile yapılması gerektiği konusunda uyaran Demir kötü niyetli olan kişiler tarafından iyi niyetin suiistimal edilmesi durumunda sorunlar yaşanabileceğini belirtti.

Uzun çalışmalar ile edinmiş olduğunuz birikimlerinizi elinizden almak için vereceğiniz vekaletnameler kullanılabilir. Verilecek olan vekaletnamenin içeriğine dikkat edilmesi ve belirlenen koşulların uzman avukat gözetiminde yapılması önemlidir.

Alım Satım İçin Vekaletname Verirken Dikkat!

Birden fazla sayıda gayrimenkulü bulunanların bir tanesini satmak için verecekleri vekaletnamenin geniş yetkiler kapsamaması gerekir. Aksi durumunda bütün gayrimenkullerin satışı için kötü niyetli kişilere istediğiniz vermiş olursunuz.

Özellikle gayrimenkul satışları için yapacağınız anlaşma koşullarında vereceğiniz vekaletname için uzman yardımı almanız ve bunu uzman gözetiminde doğru şekilde yapmanız gerekir. Yıllarca yaptığınız birikimlerin elinizden gitmesini istemiyorsanız bu konuda daha hassas ve itinalı davranmanız yaşayabileceğiniz sorunlarında önüne geçmiş olacaktır.

Benzer Haberler
Gayrimenkul Fiyat Beklenti Endeksi

Türkiye iş Bankası desteği ile hazırlanan REIDIN Türkiye bu yıl iyimser olarak ölçülmüştür. Türkiye gayrimenkul sektörü fiyat beklenti endeks değeri 2017 yılı 3. çeyrekte yüzde 2 azalış ile 104,0 olarak ölçüldü. Bu..

Anadolu’da Kiralar İstanbul’u Geçti

Maliye Bakanlığının kira beyanları istatistiklerine göre yaptığı araştırmaya göre son 14 yılda ev kirası artışı konusunda Anadolu’daki iller, İstanbul ve Ankara'yı geçti.Kira Şampiyonu Bayburt Habertürk'ten Rahim Ak'ın yaptığı habere göre İstanbul’d..