Avrasya Tüneli Çevredeki Konut Fiyatlarını Arttırdı

Avrasya Tüneli Çevredeki Konut Fiyatlarını Arttırdı

Birçok yeni yatırımın ortaya çıktığı İstanbul’da konut fiyatının düşük olduğu yerler, otoyol ve bağlantı köprüleriyle hareketleniyor.

Avrasya Tüneli de şimdiden çevredeki konut ve arsa fiyatlarının yüzde 90 oranında artmasına neden oldu. Sahibinden.com sitesinden yapılan açıklamaya göre konut fiyatlarında en yüksek artışların yaşandığı bölgeler Merdivenköy ve Ünalan oldu.

Avrupa yakasında ise en fazla yükseliş, Bakırköy’de görüldü. Bakırköy’de konut fiyatları yüzde 60 oranında artış gösterdi.

Kira Bedellerinde de Artış Kaydedildi

Metrekaresi 20 TL olan kira bedelleri  de yüzde 59 oranında artış gösterdi. Yedikule ve Zeytinburnu da konut fiyatlarının artış gösterdiği bölgeler arasında yer aldı. Özellikle yeni konut projelerinde görülen bu artış, ikinci el konutların da fiyatlarının artmasına neden oldu.

Anadolu yakasında Göztepe ve Merdivenköy en yüksek artışı gösterirken Acıbadem’de ise konuttan ziyade işyeri ve ofislerin satışlarında artış görüldü. Kentsel dönüşüm sürecinde olan birçok bölgede etkisini gösteren konut fiyatlarındaki artış sadece Avrasya Tüneli için değil, üçüncü köprü ve Kanal İstanbul için de mevzu bahis oldu.

Benzer Haberler
Kentsel dönüşümde yeni uygulama modeli!

        Hükümet 2018 programını açıkladı. Kentsel dönüşümde artık bütüncül uygulama modeli geliştirilecek. Bu uygulama modelinde niteliği ve süreçleri iyi tanınmış, sosyo-ekonomik boyutları güçlendirilmiş bir ..

Yazıcı ile Ev İnşa Edildi

3 boyutlu yazıcı kullanılarak Rusya’da bir ev inşa edildi. Bu ev her ne kadar küçük olsa da 24 saat gibi kısa bir sürede üretilmiş olması son derece hayret verici. 24 saatlik süre içerisinde evin dış duvarları ve çatısı tamamen yapılmakta ve geriye..