Antrepolardan İlham Alan Konut Blokları Tamamlandı

Antrepolardan İlham Alan Konut Blokları Tamamlandı

Kopenhag limanıve çevresine 300 yıllık geçmişi mimari çizgiler eşliğinde geliştiren Danimarkalı COBE ve Vilhelm Lauritzen Architects firmaları tarihi konutları modern bir düzlem üzerinde tamamladır. Şehri ve liman çevresini geçmiş tarihe götüren tasarımda kullanılan renkler ve uygulanan işçilik mükemmel bir hava yaratmıştır.

Kraliyet Tiyatro Binası konsepti ile yapılan binalar 20.000 m²’lik alan içerisine 3 blok olarak sığdırılmıştır. Limanın çevresine eşsiz bir görüntü katması ile birlikte tarihi bir alan sunma özelliği de bulunmaktadır. Tabiki liman bölgesinde bulunan bütün binalar yıkılmadı. COBE firması tarafından yapılan yenilemeler ile eski görkemine ve eski tasarımına kavuştu. Düzeltilmeyecek ve onarılmayacak gibi binaların yerine ise aynı modeller yapıldı.

Katlanan Çatı Sistemi

Projenin tamamlanması ile birlikte açıklama yapan COBE ve Vilhelm Lauritzen Architects firması ‘ Mimari olarak biraz ileriye gitme düşüncesi ile hareket ettik. Katlanabilir çatı modeli bu süreç içerisine ortaya çıktı’ dedi. Mimari ise dikkat çeken konutlar 79 m²’den 250 m²’ye kadar 150 konut içermektedir. Avrupa’nın şuana kadar yapılan en farklı konut projesi olma özelliğini de bünyesinde barındırmaktadır.

Benzer Haberler
Rip Akıntısı Denizdeki Gizli Tehlike

Sıcak havalarda denizde serinlemek isteyenler rip akıntısı nedeniyle tehlikeli anlar yaşayabiliyor. Hatta boğulmalara neden olduğu da bilinen bu doğa olayı denizin yüzeyinden tam olarak anlaşılmadığından iyi yüzme bilenleri de tehdit ediyor.Kıyıya çarpan dalgaların geri dö..

Osman Gazi'den Zorunlu Geçiş Haberlerine Yalanlama

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, ağır araçlara körfez geçişinin yasaklanacağı, bu yüzden Osman Gazi Köprüsü'nden geçme zorunluluğu getirileceğine yönelik haberleri yalanladı.Yavuz Sultan Selim Köprüsü'n..