Akkuyu’da İnşaat Bu Yıl Başlıyor!

Akkuyu’da İnşaat Bu Yıl Başlıyor!

Akkuyu da yapılacak olan Nükleer Santrali helikopter ile ziyaret eden Berat Albayrak 2017 yılında inşaat sürecinin başlamasını hedeflediklerini de belirtti. Türkiye Cumhuriyetinin tarihinde yapılacak olan en büyük yatırım ile hazırlanacak olan santral için çalışmalara başlanması planlanıyor.

2023 yılında yani Cumhuriyetin 100. Yılında ilk reaktörü devreye sokmayı planladıklarını belirten Albayrak bu nedenle 2017 yılında inşaat çalışmalarına başlanacağını bildirdi. Oldukça büyük bir yatırım ile hazırlanacak olan Nükleer SantralTürkiye’nin elektrik anlamında ihtiyaçlarını karşılaması için yapılacak.

Nükleer Santral İnşaatı 2017’de Başlayacak

Türkiye’nin enerji alanındaki ihtiyaçlarını karşılamak ve aynı zamanda uzay teknolojilerine kadar uzanan pek çok farklı alanda ülkemizi ileriye götürecek olan Nükleer Santral için inşaat çalışmalarının 2017 de başlanması planlanıyor. Türkiye için önemli bir teknoloji sunması amaçlanan santralin 2023 yılında tamamlanması sayesinde cumhuriyetin 100. Yılında ileri teknolojiye sahip olunması amaçlanmakta.

Büyük bir yatırım ile yapılacak olan inşaat çalışmaları sayesinde Türkiye’yi ileriye götürecek olan Nükleer Santral için çalışmalara başlanacak.

Benzer Haberler
Kira Depozitosu Nedir?

Kira depozitosu Türk Borçlar Kanunu tarafında düzenlenmiş yasal bir müessesedir. Kiracının kiralanan konut ya da işyerine zarar vermesi halinde zararın giderilmesi için verilen bir bedeldir. Depozito ilk kira bedeli ile verilmekte ve kira sözleşmesinin sona ermesi d..

Vasiyet Nasıl Yerine Getirilir?

Yasal olarak bir vasiyetin yerine getirilmesi vasiyetnamenin tenfizi sayesinde mümkün olur. Kişilerin öldükten sonra hüküm ve sonuç doğurmasını diledikleri işlemleri yazı ile dile getirmesi vasiyetname düzenlemek olarak adlandırılır. Vasiyetname düzenle..