ABD’nin Yeni Büyükelçilik Arazisi Ne Kadara Satıldı?

ABD’nin Yeni Büyükelçilik Arazisi Ne Kadara Satıldı?

Son günlerde yeniden tartışma konusu haline gelen ABD’nin yeni büyükelçilik arazisihakkında dedikoduların ardı arkası kesilmiyor. Düzenli aralıklarla AOÇ arazisi satıldı olarak ekranlara yansıyan bu haberlere ilk tepki hükümet sözcüsü Bekir Bozdağ’dan gelmişti. Hem fiilen hem de hukuken arazinin AOÇ ile bağlantısının olmadığını söyleyen Bozdağ arazinin geçmişi hakkında da bilgi verdi.

TOKİ’den Satın Alındı

Satılan bu arazinin Gazi Üniversitesi’ne ait olduğu ancak daha sonra TOKİ’ye devredildiği Bozdağ tarafından ifade edildi. TOKİ ise bu araziyi 2014 yılında sattı. Çukurambar’da yer alan bu arazi ABD Büyükelçiliği’ne 88 milyon dolar fiyata satıldı.

2014 yılında satılan bu arazi üzerinde inşaat çalışmalarının başladığı ifade ediliyor. Ancak etrafı dev duvarlar ile çevrili olduğu için görüntü almak mümkün olmamaktadır. Bunun yanı sıra edinilen bilgilere göre buradaki inşaat çalışmaları başladı. Bu kapsamda ABD askerlerine özel sosyal tesislerin yapılacağı belirtilirken çalışmaların da 2019 yılı içerisinde bitirilmesi hedefleniyor. Bu sayede de büyük bir muamma az da olsa netlik kazanmış oldu.

Benzer Haberler
İstanbul Ulaşımına Dev Yatırım

Geçtiğimiz günlerde 24-26 Mayıs tarihleri arasında İstanbul’da düzenlenen Intertraffic İstanbul 9. Uluslararası altyapı, trafik yönetimi, yol güvenliği ve park sistemleri fuarı hemen hemen bu sene 30 ülkeden 200 firmanın katıldığı açıklandı. Bunlardan Avr..

Türkiye'nin En Büyük İkinci Viyadüğü Karaağaç Bağlantı Yolu Açıldı

Türkiye'nin en büyük ikinci Viyadüğü Karaağaç bağlantı yolu açıldı. 1943 metre uzunluğundaki Karaağaç bağlantı yolunun açılışı Başbakan Binali Yıldırım tarafından yapıldı. Ülkemizdeki otoyol projeleri hız kesmeden devam ederken Başbakan B..