ABD'den Deutsche Bank'a: 14 milyar dolar verin anlaşalım

ABD'den Deutsche Bank'a: 14 milyar dolar verin anlaşalım

Amerika Birleşik Devleti’nde konut alanında kriz yaratan ve birçok noktada ülkeyi gerilemeye sürükleyen Deutsche Bank için mahkemeden karar çıktı. Geçtiğimiz günlerde Washington’da düzenlenen mahkeme de savcıların 14 milyar dolara bütün davaları düşürürüz teklifi konut piyasasına adeta bomba gibi düştü.

Konut satışları yapmak için şartsız koşulsuz birçok insan kredi veren Deutsche Bank Amerika’nın küresel alanında ciddi düşüşler yaşamasına neden olmuştu. Verdiği kredileri geri alamayan banka insanlara satmış olduğu konutlara el koyma stratejisi ile ilerken doların gerilemesi üzerine hemen piyasalara müdahale edilerek bankanın faaliyetleri dondurulmuştu. Tarihin en büyük krizini yaşatan banka için çıkan karar ise oldukça ilginç. Savcıların verdiği kararda 14 milyar dolara bütün davaların silineceği söylenince banka yetkilileri olumlu yaklaşmaya başladı.

Bankalara Yüksek Cezalar

Kararın çıkmasının ardından kurumsal olarak Amerika Birleşik Devleti piyasalarında varlığını sürdüren birçok bankaya da cezalar geldi. Kredi veren ve geri almak konusunda zorlanan, piyasayı yanıltan bankalara yüksek cezaların gelmesi ile birlikte konut satışlarında da ciddi düşüşler gözlemlenmiştir.

Benzer Haberler
DASK Kapsamı Dışında Olan Durumlar

Bilindiği üzere binaların depreme karşı DASK sigortası ile sigortalanması gerekmektedir. bu yasal bir zorunluluktur. Peki bu sigorta olası bir deprem sonrasında hangi zararları karşılamamaktadır. İşte bu sorunun cevabını yazımızda bulabilirsiniz.Teminat Dışında KalanlarDASK sigortası temel olar..

Ukra City Özyurtlar Holdinge Geçti

Ukra City için son karar verildi ve Özyurtlar Holding güvencesine geçti. Artık Özyurtlar Holding güvencesiyle yatırımcılara sunuluyor. Eski adı Ukra City olan projenin yeni adı Ödül İstanbul olarak değiştirildi. Projenin ev sahipleriyle buluşması i&cc..