3. Havalimanı bitmeden göz kamaştırdı!

3. Havalimanı bitmeden göz kamaştırdı!

       3. Havalimanı yapımı devam ederken terminal binası tasarım ödülü aldı.

       Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan daha çalışmaları bitmeyen fakat bitmeden ödül almaya başlayan 3. Havalimanı için “Uçuş kontrol kulesiyle ilk uluslararası ödülünü alan projenin terminal binası da tasarımcılarına uluslararası ödül kazandırdı.”

       Dünya Mimarlık Festavili’nde bu sene 3. Havalimanı ödül kazandı. “Gelecek Projeler-Altyapı” kategorisinde tasarım ödülü aldı.

       Dünyanın en büyük havalimanı olacak olan 3. Havalimanı iç tasarımı ile göz kamaştırıyor. İç dizaynın tamamen Türk mimarisini andırıyor. Terminal kısmı hem fonksiyonel hem de kültürümüzü yansıtıyor. Mimar Sinan, İstanbul Boğazı gibi kültürlerden örnek alınarak yapımı devam ediyor.

Benzer Haberler
Petrolün Varil Fiyatı Geriledi

Dünya genelinde petrol arzının artması nedeniyle Brent petrolün fiyatı 46,92 dolara kadar geriledi. Petrol arzının artmasında etkilim olan ülkeler arasında ABD, Libya ve Nijerya yer almakta. Bu ülkelerin petrol arzını artırması neticesinde geçtiğimiz pazartesi gün&uum..

Küçük Çamlıca TV-Radyo Kulesi’ne İş Artışı

İstanbul’da yapımı Ramazan Bayramı’ndan evvel başlayan Küçük Çamlıca TV- Radyo Kulesi hakkında Resmi Gazete’de yeni bir karar yayınlandı. Bu karara göre inşaat işlerinde iş artışına izin verildi. Yapımı tamamlandıktan sonra Avrupa’nın en büy&..