2023 Yılına Kadar Gecekondu Tarih Olacak

2023 Yılına Kadar Gecekondu Tarih Olacak

2023 Yılına Kadar Gecekondu Tarih Olacak

Konut sektöründeki çalışmaların hızlandığı büyük şehirlerde kentleşmenin hızla modernleşmesi, gecekonduların ortadan kaldırılması için birçok farklı çalışma yapılmasına neden olmuştur.

Bu nedenle 2023 yılına hazırlık için hızlanan kentsel dönüşüm ve toplu konut yapılanması, birçok kişinin eski evlerini kat karşılığı vererek modern konutlara ulaşmasını sağlamıştır. Birçok bölgede hız kazanan kentsel dönüşüm konusunda yapılan çalışmalar insanların konut ihtiyaçlarını karşılarken, konut yatırımcısı ve inşaat sektörünün de kar etmesini sağladı.

Köprüler, otoyollar ve hastaneler gibi birçok farklı projenin çevresinde oluşturulan mega kentler artık büyükşehir kavramının da değişmesine neden oldu.

İnşaat Sektörünün Devleri Avrupa’ya Açıldı

İnşaat sektörünün devleri Avrupa’nın gelişmekte olan konut sektörlerinin bulunduğu İrlanda ve İspanya gibi ülkelerde iş yapmaya başladılar ve örnek projelerin bir çoğu Türk firmaların imzalarını taşımaya başladı.

Yani hem yurtiçinde hem de yurt dışında inşaat ve konut sektörü konusunda ilerleme kaydeden ülkemizde 2023 hedeflerinde yer alan gecekondular tarihe karışacak ve herkes konforlu konutlarda yaşayacak. 

Konutunu Vermeyenler Ne Olacak?

Yüksek ücretler isteyenler ve konutunu vermek istemeyenler ise yapacak bir şey olmasa da, kentsel dönüşüm konusunda teşviklerin arttırılması düşünülüyor.

Özellikle metrekaresi küçük evlerde kentsel dönüşüm konusunda herhangi bir çalışma yapılmaması, inşaat sektörünün minimal evler tasarlamaya yönelmesine neden oldu. Büyük şehirlerde artış gösteren bu durum için 1+1 daireler ağırlıklı olarak üretilmeye başlanacak.

Benzer Haberler
Ev Alana ve Evlenene Devlet Desteği

Devlet ev almak isteyenler ile birlikte evlenmek isteyenlere de destek vermeye devam ediyor. Bu kapsamda ev için yapılan birikimlere devlet 15 bin TL katkıda bulunurken evlenmek isteyenlere de 5 bin TL’lik bir katkıda bulunuyor. Bu belirttiğimiz rakamların en yüksek katkı payı oldu..

Kuşadası’na Termal Yatırım

Dünya’nın ve Türkiye’nin en önemli bölgelerinden biri olarak kabul edilen Kuşadası yatırım konusunda da akla ilk gelen noktalardan biridir. Nitekim turizm merkezi olarak lanse edilen bölge de yapılacak yeni yatırımlar arzu edilen turizm oranına ulaşılmasına neden..