2016’da Ucuz Evler Aradık

2016’da Ucuz Evler Aradık

2016’da Ucuz Evler Aradık

Hürriyet Emlak sitesine göre yapılan gayrimenkul aramalarına ilişkin verilere göre Türkiye’de en çok ev aranan şehir İstanbul oldu.

İstanbul’dan sonra Ankara ve İzmir sıralamada yer aldı. Kadıköy, Şişli ve Beşiktaş ilk 3 sıralamada yer alırken, satış fiyatlarının en fazla arttığı il Yozgat oldu. Yozgat’ı Giresun, Kırklareli ve Ordu takip etti.

En çok yazlık aranan ilçeler sıralamasında ise Bodrum, Edremit, Ayvalık, Konyaaltı ve Urla yer aldı. Türkiye dışında ise en fazla konut aranan yer Almanya, ABD ve Hollanda yer aldı.

Konut Aramalarında Ucuz Olan Evler Tercih Edildi

Konut aramalarında en ucuz olan evler arandı. Kullanıcılar ev alırken en çok 125 bin üzerinden arama yaparken, 2015 yılında bu rakam 200 bin olmuştu.

Kullanıcılar en fazla konut araması yaptı ve kiralık aramalarında bütçe bin lira olarak belirlendi. İstanbul’da ise bu bütçe 1.500 TL’ye yükseldi. En fazla yazlık araması yapılan yer Bodrum olurken, en fazla yazlık satın alınan bölge ise Edremit oldu.

Benzer Haberler
Metre Karesi 1 Bitcoin Olan Ev

Son yıllarda giderek popülerliği artan sanal para Bitcoin, farklı alanlarda yapılan alışverişlerde kullanılabiliyor. Bu alanlara gayrimenkuller de eklendi. Bitcoin artık gayrimenkullerde de kullanılabiliyor.Dubai’de Konut Projesi Devamlı iniş çıkış halinde olan sanal para Bitcoin, ..

Elvan Gazoz Fabrikasının Yerine Otel ve Konut İnşaatı

Yıllardır atıl durumda herhangi bir faaliyet sürdürmeyen Bahçelievler’deki Elvan Gazoz fabrikanın yerine otel ve konut yapılacağı belirtilmiştir.İstanbul kent merkezi içerisinde üretim sağlayan merkezin birer birer kent dışına taşınmaya başlanmıştır. Bu durumda art..