2016’da 683 Milyon Dolar Uluslararası Yatırım Geldi

2016’da 683 Milyon Dolar Uluslararası Yatırım Geldi

Yabancıların konut projelerine olan ilgisi ve gayrimenkul satın alma konusundaki eğilimleri, sadece konut piyasasını değil, imalat ve hizmet sektörünü de etkiledi.

Özellikle uluslararası sermayeli şirketler başta olmak üzere, perakendecilik sektörü, gayrimenkul kiralama ve imalat sektörlerinde toplam 683 milyon dolarlık yatırım gerçekleşti. Son aylarda dolar fiyatlarının yükselmesiyle birlikte kriz içine giren ekonomi, TL ile ticaret konusunda farklı bir eğilime neden olurken, 2016 Kasım ayında 29 proje için yatırım teşvikleri verildi.

Bu belgelerin 145’i imalat sektörü, 29’u hizmet, 28’i enerji 3’ü ise madencilik ve tarım sektörlerine yönelik olarak düzenlendi.

483 Uluslararası Sermayeli Şirket Kuruldu

Kasım ayında 483 uluslararası sermayeli şirket şube kurulurken, 24 yerli şirkete de uluslararası sermaye iştiraki eklendi.

Yaşanan terör olaylarına rağmen oldukça iyi bir etki gözlenen bu yatırımların 2017 yılında bir seviye daha yükselmeleri ön görülüyor. Özellikle kayıtlı sermayesi 500 bin doların üzerinde olan şirketlerin yabancı yatırım ortaklığı iştirakine geçmesi, bu oranların 2017 yılında daha fazla artacağını işaret etti.Benzer Haberler
Altın Köşk Satışta

Ankara Bilkent’te inşa edilmiş olan ihtişamı ile görenleri kendisine hayran bırakan Altın Köşk  satışa sunuldu. Topkapı Sarayı, Zeugma Antik Kenti, Yıldız Sarayı, Bursa Yeşil Türbe ve Huber Köşkü gibi birçok yapıdan esinlenerek inşa edilmiş olan 20 yıllık k..

Yusuf Boz GYO'lara dikkat çekti!

       PropertyTr Genel Müdür Yardımcısı Yusuf Boz sahte GYO’larla ilgili bilgi verdi. Vatandaşların dikkat etmesi gerektiğini anlattı.       PropertyTr Genel Müdür Yardımcısı Yusuf Boz, yurtdışındaki taleplerin azaldığını özelli..