20 Yıl Vadeli Konut Kredisi

20 Yıl Vadeli Konut Kredisi

Emlak GYO önderliğinde yüzde 10 faizle 20 yıla varan vadelerle vatandaşların ev sahibi olmalarısağlanacak. 15 Temmuz darbe girişimi yüzünden birçok konutun satışının durması ve 2016 genelindeki durgunluk konut sektöründe ciddi bir kayba neden oldu.

Bunun için 60 aya faizi sıfırlayan ve 9 ayrı bankanın desteklediği bu durum, özellikle Ziraat Bankası, Ziraat Katılım, İş Bankası, Garanti, Akbank, Halkbank, Vakıfbank, Albaraka ve Vakıf Katılım bankalarının destek vereceği proje sayesinde birçok kişi birikimlerini ev almaya dönüştürebilecek.

Projeye göre ilk yüzde 10 peşin, sonraki yüzde 10 ise ara ödemeler şeklinde ödenecek. Yani yüzde 80 krediyle ev alınabilecek.

Kredibilite Önemli

Krediyi kullanabilmek için bankalara borcun olmaması ve düzenli bir hane gelirinin olması yine şart. Ancak birçok kişinin bu durumda da iyi bir kredi notunun olmaması nedeniyle, birçok sorun yaşanması da söz konusu olacak.

Hane gelirinin büyük bir kısmının kredi taksitlerini ödemeye yeterli gelirinin olması, olası ödemeler çıktığında karşılanması gerekecek. Bir kez daha aynı uygulama yapılmış ve rekor bir katılım sağlanmıştır.

Benzer Haberler
Emlak Konut Projelerinde Sağlanan Avantajlar

Emlak Konut GYO tarafından başlatılan 20 yıl vadeye sahip konut satışı kampanyaları sürerken, daire alıcıları bazı soruları merak etmektedir: Proje kapsamında alınabilecek konut fiyatları ne kadar ? Ödeme planları nasıl ? Hangi konut projesinden tercih etmem benim için avantajlı olu..

Büyükçekmece'de çok güzel bir proje!

       Büyükçekmece Belediyesi’nin çağdaş şehirciliğe örnek gösterilen projelerinden Yavuz Sultan Selim Bulvarı ve çevresinde gerçekleştirdiği “Kentsel Tasarım Uygulama Projesi” düzenlenen kokteylle tanıtıldı...