150 Metrekareden Büyük Ev Alacaklar Dikkat!

150 Metrekareden Büyük Ev Alacaklar Dikkat!

150 Metrekareden Büyük Ev Alacaklar Dikkat!

Konutalanında yapılan değişiklikler özellikle ev sahibi olacak olanları yakından ilgilendiriyor. 150 metrekare üzerinden ev sahibi olacak olanlar için belirlenen % 18’lık KDV oranı % 8’ düşüyor. 8 Eylül 2016 tarihinde Resmi Gazete de yayınlanmış olan karara göre yapılacak olan bu uygulama yalnızca 31 Mart 2017 tarihine kadar geçerli olacağından konut alacak olanların dikkatli olması gerekir.

Bu süreçte ev teslim ve fatura işlemlerini yapanlar indirimden yararlanarak daha uygun KDVoranı ile ev sahibi olmaktadır. Ancak bu durumda KDV oranı %18 olarak kesilmiş olan ve satışı yapılmamış olan konutlar için arada oluşan %10’luk kısım geri iade edilecek.

Konut Alacak Olanlara Müjde!

Yeni konut sahibi olmak isteyenler 150 metrekare ve üzeri olarak alacakları konutlar için 31 Mart’a kadar %8 KDV oranı ile alım yapabilecek. Bu tarihten sonra yeniden %18 olacak olan KDV oranı nedeni ile fazladan ödeme yapmak istemeyenler bu süreçte evlerini satın alarak indirimden yararlanabilirler.

Benzer Haberler
Demi Moore New York’ta Bulunan Evini Sattı!

Hollywood yıldızı Demi Moore New yok da bulunan evini 45 milyon dolara sattı. 54 yaşındaki yıldız New York'taki Central Park'ı gören triplex villasını satışa çıkardı. Hollywood yıldızının evi için 75 milyon dolar istediği ancak evini 45 milyon dolar karşılığında sattığı be..

Eyüpsultan'da satılık arsa

        Eyüp, Göktürk Mahallesi sınırları içinde yer alan arsa ihale usulü satışa sunuluyor. İhale 7 Aralık’ta yapılacak.        Eyüpsultan Belediyesi tarafından, Göktürk Mahallesi'nde yer alan arsa ihale usu..